Prezeraný školský rok:
Jablko je jedným z najzdravších druhov ovocia. Je sladké, voňavé, šťavnaté. Zásobuje naše telo silou vďaka ovocným kyselinám, uhasí smäd, zasýti. Môžeme si ho dopriať v rôznej podobe: priamo zo stromu, nasušené do zásoby, v džemoch, marmeládach, kompótoch, detských výživách. Výborné sú aj šťavy či smooothie. A čo také jablkové koláče? To je ozajstná pochúťka.

21. október bol vyhlásený za Svetový deň jablka. Podstatná myšlienka tohto dňa spočíva v tom, aby človek nikdy nezabudol, že jablko predstavuje symbol fyzickej, kultúrnej i genetickej pestrosti. Aby sa na toto výborné ovocie nezabudlo, pripomenuli si ho deti v našom ŠKD rôznymi aktivitami. Žiaci sa dozvedeli o význame jabĺčka pre zdravie, spoznali viaceré odrody jabĺk, a úspešne zvládli vyriešiť hlavolamy, vo výtvarných prácach prejavili vlastnú fantáziu, z čoho vzišlo veľa zaujímavých podôb jabĺčok, ktoré nám skrášlia výzdobu chodby. Samozrejme nechýbala ochutnávka šťavnatých jabĺk, jablkovej šťavy, jablkového pyré a jablkových koláčikov.
 
Veľmi sa tešíme, že sme sa do tejto celosvetovej aktivity zapojili. Naším cieľom bolo nenásilným a hravým spôsobom podporovať u detí konzumáciu ovocia. Deti boli jablkovým dňom nadšené, veď predsa maškrtiť sa dá i zdravo.

 

Autorka príspevku: Katarína Atanasovská