Prezeraný školský rok: Optimalizované pre MS IE

Európsky týždeň športu sa koná každoročne od 23.9.-30.9., nabáda ľudí k zdravšiemu a aktívnejšiemu životnému štýlu. Tento rok vzhľadom na celosvetovú pandémiu, kladie vyšší dôraz dôležitosti pohybu na fyzické aj duševné zdravie. Šport je aktivita, ktorá spája ľudí bez ohľadu na ich zázemie.

 

Ambasádori projektu

Jana Dukátová

Mnohonásobná olympionička ako aj svetová a európska šampiónka vo vodnom slalome sa pokúša znova rozbehnúť svoju športovú kariéru potom, čo minulý rok porodila svoju krásnu dcéru. Jej hlavným cieľom je pochopiteľne kvalifikácia na v poradí tretie olympijské vystúpenie v Tokiu 2020. Jana je známa aj svojou aktivitou na sociálnych sieťach, čo z nej robí skvelú adeptku na rolu ambasádorky Európskeho týždňa športu a propagátorku dôležitosti aktívneho pohybu a zdravého životného štýlu.

Ján Volko

Mladý športovec a momen-tálne najprominentnejšia osobnosť slovenskej atletiky, mnohonásobný medailista z európskych šampionátov a letnej univerziády na 60, 100 aj 200 m, vrátane zlatej medaily na 60 m z tohtoročných halových majstrovstiev Európy. Ján patrí k najpopulárnejším športovcom na Slovensku nielen kvôli svojím skvelým výkonom na bežeckej dráhe, ale je vysoko cenený aj kvôli svojím morálno-etickým hodnotám, ktoré z neho robia ideálny príklad pre mladú generáciu.

Tomi KID Kovács

Tomi KID Kovács je majstrom sveta v profesionálnom boxe a v súčasnosti najúspešnejším slovenským boxerom s mottom „Nemožné neexistuje“.
Tomi začal s boxom v rodnej Galante a už po roku aktívnej činnosti sa stal majstrom SR. Je zakladateľom a zároveň aj trénerom K.O. Box Clubu Galanta. Medzi jeho zverencov patria aj úspešní slovenskí reprezentanti Viliam Tankó a Andrej Csemez, taktiež členovia Národného športové centra. 5.marca 2017 sa stal novým prezidentom Slovenskej boxers-kej federácie (SBF).

Všetky školy na Slovensku mali aj tento rok opäť možnosť sa aktívne zapojiť do Európskeho týždňa športu jednoduchou formou zorganizovania športového podujatia pre svojich žiakov a učiteľov v termíne od 23. do 30. septembra 2020. Naša škola sa zapojila už po šiestykrát. V rámci celoeurópskej kampane sa však evidujú všetky pohybové aktivity v termíne 1.9. - 15.10.2020. Všetky registrované podujatia škôl organizované pod hlavičkou #BeActive sú zároveň súčasťou kampane European School Sport Day, ktorá je oficiálnou súčasťou Európskeho týždňa športu 2020.

 

Trieda: Prípravný r., II.A
Mgr. Alena Hingisová

Dňa 24. 9.2020 sa aj najmenší žiaci našej školy zapojili do Európskeho týždňa športu. Počas prvej vyučovacej hodiny sa žiaci oboznámili pomocou videozáznamov s druhmi športu a ich základnými pravidlami. Na druhej vyučovacej hodine sa naša trieda premenila na prekážkovú dráhu. Žiaci mali za úlohu prejsť dráhu, na ktorej museli preskakovať švihadlo, prejsť po vyznačenej tenkej dráhe, podliezť lavicu, prejsť slalomom pomedzi kuželky, preskakovať na vyznačené kocky a hádzať loptičky do koša. V závere hodiny si zahrali kolky.

Na tretiu vyučovaciu hodinu sa žiaci presunuli na školský dvor, kde si vyskúšali svoje zručnosti v preskakovaní švihadla a hádzania a chytania lopty v kruhu a na cieľ.

Počas poslednej hodiny žiaci sledovali rozprávky o športe a zdravom životnom štýle.

 

Trieda: I.A
Mgr. Zuzana Kohutová

Žiaci 1.A sa  s nadšením zúčastnili všetkých aktivít k Európskemu týždňu športu, ktoré si pre nich pripravila ich pani učiteľka. Naučili sa skákať cez gumu, otestovali si svoju výdrž v skákaní cez švihadlo, absolvovali aktivity s loptou a kruhmi. Svoje vedomosti si rozšírili na prírodovednej prechádzke, počas ktorej spoznávali stromy a ich plody - javor, gaštan, dub a orech. Počas nepriaznivého počasia si zatancovali na moderné pesničky s využitím interaktívnej tabule.

 

Trieda: III.A, III.D
Mgr. Jarmila Krasnočková

Dňa 25.9.2020 sme počas tretej vyučovacej hodiny športovali - rozvíjali sme obratnosť, vytrvalosť, kondíciu. Športové hry boli zmerané na cvičenie s loptou, vo dvojiciach, prekážkový beh, hry so švihadlom.

Počas štvrtej vyučovacej hodiny sme boli na vychádzke - spoznávali sme okolie, Cieľom bolo, aby žiaci boli na čerstvom vzduchu, správali sa disciplinovane a chránili životné prostredie.

Akcia mala úspech, deti sa z nej veľmi tešili.

Trieda: IV.A. III.B
Mgr. Martina Volenská

Názov hry:  Chyť svoj chvostík
Hra je výborná na pohyb a koordináciu. 


Názov hry:  Letí, letí lietadlo
Pomocou tejto hry si žiaci rozvíjajú
svoju pohotovosť a hrubú motoriku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Teplé mesiace  lákajú deti, aby  strávili čo najviac času na čerstvom  vzduchu.  Aj my sme využili ten čas a strávili sme ho vonku, kde sme sa zabávali a smiali.
Termín: 28.9.2020

 

V.A, VI.B, VII.C
Mgr. Miroslav Blaško

Do projektu „Európsky týždeň športu“ sa zapojili i žiaci V.A, VI.B a VII.C triedy. Učiteľ žiakov oboznámil s bedmintonom, ktorý si s chuťou zahrali. Všetkých to zaujalo a náramne bavilo. Nasledujúci deň sa spolu s učiteľom vybrali na poznávaciu vychádzku do okolia školy, na ktorej ich prekvapil mierny dážď, ktorý prečkali pod prístreškom.

Trieda: VI.A, VII.A                                                                              Trieda: VIII.A, VIII.B, IX.A
Mgr. Michal Čornanič                                                                              Mgr. Zuzana Lišková

Termín: 23.09.2020

1. až 5. hod. - Vychádzka - enviroexkurzia v ZOO.

Cieľom bolo spojiť fyzickú aktivitu so získavaním vedomosti ale aj zručností, ktorými môžu pomáhať životnému prostrediu jednoduchými činnosťami, ktoré sú im primerané a vhodné – chrániť rastliny, zvieratá, mať kladný vzťah k domácim zvieratám, ale aj k zvieratám v prírode. Cieľom bolo tiež porovnať divé zvieratá s ich domestikovanými a šľachtenými príbuznými, ktorých chováme doma. Taktiež podporovať aktívny prístup k tvorbe a ochrane životného prostredia prostredníctvom praktickej výučby a posilňovať pocit zodpovednosti vo vzťahu k zdravému životnému štýlu a k vnímaniu estetických hodnôt prostredia.

Stihli sme aj komentované kŕmenie tuleňov obyčajných, ktoré sa žiakom veľmi páčilo.

Fyzicky náročným cieľom bolo prejsť náučným chodníkom Lužný les a zdolať rôzne nízke lanové prekážky. Lanové prekážky sú kombinácie horizontálnych a vertikálnych prekážok vytvorených pomocou lán, pilierov a pomôcok s rôznou obtiažnosťou. Cieľom bolo prekonať lanové prekážky, precvičovať obratnosť, priestorovú orientáciu, tímovú spoluprácu, rovnováhu.

Aktuality

booked.net

Školský bulletin